Partnerzy serwisu:

Trwają prace na moście w Toruniu. Postawiono rusztowania [film]

Magdalena Romanowska 09.07.2020

Trwają prace na moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Sfrezowano nawierzchnię na jednym pasie, na długości 4 przęseł. Na moście zamontowano również rusztowania i oczyszczono stalową konstrukcję powyżej poziomu jezdni. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.
Obecnie roboty są realizowane na kilku frontach. Po stronie zachodniej, czyli tej od strony Bydgoskiego Przedmieścia kończą się roboty rozbiórkowe chodnika. Odbyły się też pierwsze prace nocą, podczas których przy wprowadzeniu ruchu wahadłowego udało się sfrezować nawierzchnię bitumiczną na jednym pasie, na długości 4 przęseł.
Wykonawcą prac jest konsorcjum firm: Intop Warszawa i Euro-Darmal z Kamiennej Góry.

Wartość kontraktu to 122,80 mln zł. W pierwszych dniach czerwca 2020 r. miasto otrzymało na to zadanie dodatkowo prawie 45,8 mln zł subwencji rządowej z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. O taką pomoc gmina wystąpiła w lutym 2020 r.

Pierwotnie w opisie zamówienie znajdowało się wykonanie przeprawy tymczasowej. Jednak w maju br. plany zmieniły się ze względu na zbyt niski stan wody w Wiśle. Wobec tego zakres zadania został zmieniony.

Obie strony podpisały aneks, zgodnie z którym generalny wykonawca zobowiązał się do przeorganizowania prac w taki sposób, aby po remontowanym obiekcie mógł nadal odbywać się ruch samochodowy i autobusowy w obie strony. Zdecydowano się również wydłużyć gwarancję z 5 na 6 lat na izolację płyty pomostu. Rezygnacja z budowy tymczasowego wiąże się z oszczędnościami w wysokości ok. 3,1 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony