Partnerzy serwisu:

Trzeba dokończyć prace na S5 Poznań – Wronczyn

ep. 03.06.2020

Trzeba dokończyć prace na S5 Poznań – Wronczyn
Fot. Google Maps
Drogą ekspresową S5 między Poznaniem i Wronczynem jeździmy wprawdzie od grudnia ub. roku, ale są jeszcze prace, które trzeba dokończyć. GDDKiA rusza z przetargiem na wybór wykonawcy robót pomiędzy ogrodzeniem trasy a krawędzią jezdni.
Przypomnijmy, mowa o odcinku, na którym doszło do rozwiązania umowy z wykonawcą – firmą Toto Construzioni Generali. Ponieważ był to odcinek bardzo oczekiwany przez kierowców, w pierwszej kolejności priorytetem było oddanie kierowcom obu jezdni ekspresówki. To się udało przed końcem roku.

Ponieważ w pierwszym przetargu, obejmującym całość prac oferty przekroczyły budżet GDDKiA, inwestor zdecydował o podzieleniu prac na mniejsze zakresy. Duża część tych prac została zakontraktowana w ubiegłym roku. Teraz inwestor zabiera się za pozostałe prace.

Właśnie ruszył przetarg na dokończenie robót między ogrodzeniem a krawędzią jezdni S5 na tym odcinku. Trzeba tam przebudować urządzenia drenarskie, dokończyć budowę zbiorników retencyjno-infiltracyjnych, wykonać profilowanie skarp, humusowanie i obsianie trawą oraz rozebrać drogi technologiczne.

Prace te maja być wykonane w ciągu maksymalnie 180 dni od podpisania umowy, przy czym skrócenie tego terminu będzie jednym z kryteriów oceny ofert – z wagą 39 proc.

Pozostałe kryteria to: cena – 60% i skrócenie terminu realizacji zadania – 39%.
Oferty musza być złożone do 3 lipca br.

To nie ostatni przetarg na prace związane z dokończeniem te inwestycji. GDDKiA zapowiada ogłoszenie w najbliższym czasie kolejnych przetargów. Będą dotyczyły budowy MOP-ów Zamysłowo i Wronczyn, zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowych obiektów MS-6 i MS-7 oraz dokończenia prac na obiektach inżynierskich.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony