Partner serwisu

Trzeba dołożyć do budżetu na obwodnicę Blachowni

Elżbieta Pałys 07.12.2020

Trzeba dołożyć do budżetu na obwodnicę Blachowni
Fot. Google Maps
Osiem firm jest zainteresowanych wykonaniem dokumentacji dla obwodnicy Blachowni i Herb w ciągu drogi krajowej nr 46. Wszystkie przekroczyły pan finansowy GDDKiA.
Mowa o inwestycji, która poprowadzi ruch w stronę węzła na autostradzie A1.

W przetargu na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ+R) wraz z materiałami do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wpłynęło 8 ofert 
Najtańszą złożyło konsorcjum firm Trakt z Katowic, które zaproponowało 3,999 mln zł. To więcej niż zaplanowała GDDKiA – jej budżet na to zadanie wynosi 3,720 mln zł.

Pozostałe oferty zawierają się w przedziale cenowym od 4,08 mln zł (Lafrentz Polska) do 6,149 mln zł (S.T.I. Polska).Wyświetl większą mapę

Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, firma, która zostanie wybrana na kolejnych etapach będzie także udzielała odpowiedzi na pytania wykonawców w trakcie przetargu na roboty budowlane.

Wstępnie założono, że obwodnica Blachowni i Herb ma mieć ok. 13 km. Będzie jednojezdniową drogą klasy GP budowaną w nowym śladzie. Ma się zaczynać w km 172+500 istniejącej DK-46, a kończyć w pobliżu węzła Blachownia autostrady A1.

W zależności od ostatecznie wybranego wariantu, budowa obwodnicy może się wiązać z przebudową węzła na autostradzie.

Planowana obwodnica wyprowadzi ruch z terenu zabudowanego, który przecina droga krajowa nr 46.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony