Partner serwisu

Trzebinia. Wybudują drogę do Orlenu

ep. 17.01.2023

Trzebinia. Wybudują drogę do Orlenu
Fot. Google Maps
Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie planuje rozbudowę dróg lokalnych, które zapewnią połączenie do firmy Orlen Południe. Ruszyły poszukiwania wykonawcy.
Planowana inwestycja przewiduje zarówno przebudowę dróg powiatowych, jak i budowę nowego odcinka. Planowana jest do realizacji w dwóch etapach.

Pierwszy obejmie przebudowę drogi powiatowej w ciągu ulic Wodzińskiej w Chrzanowie oraz ul. Sikorskiego w Trzebini, dla których Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie ma już dokumentację techniczną oraz opracowanie dokumentacji w systemie zaprojektuj i wybuduj dla budowy dwóch rond oraz nowego odcinka drogi do połączenia z ul. Rafineryjną.

W drugim etapie na podstawie przygotowanych opracowań ten sam wykonawca zrealizuje roboty budowlane, których efektem ma być wykonanie bezpiecznego połączenia do firmy Orlen Południe w Trzebini.

W sumie inwestycja obejmie 5,8 km drogi klasy Z (nowy odcinek wraz z fragmentem przebudowywanym). Droga ma być dostosowana do obciążeń ruchem KR-4. Ponadto wybudowana zostanie droga rowerowa o długości ok. 3 km – powstanie w ramach pierwszego etapu prac.

Na oferty PZD czeka do 17 lutego. Wybrany wykonawca będzie miał 17 miesięcy na realizację zamówienia.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony