Partnerzy serwisu:

Trzech chętnych na S61 po Pizzarotti

Elżbieta Pałys 21.10.2019

Trzech chętnych na S61 po Pizzarotti
fot. ROmas
Budimex, konsorcjum Porr oraz Polaqua złożyli oferty w przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 miedzy obwodnicą Suwałk a granicą państwa w Budzisku. Najtańszy Budimex. Mowa o odcinku, gdzie doszło do rozwiązania umowy z wykonawcą Impresa Pizzarotti.
Najtańsza oferta jest warta 1,037 mld zł. Złożył ją Budimex, który zaproponował jednocześnie wydłużenie okresu gwarancji na niektóre elementy o 5 lat oraz skrócenie terminu realizacji o 2 miesiące. W tych aspektach pozostali oferenci złożyli podobne obietnice, oferty istotnie różnią się jednak ceną.

Konsorcjum Porr oraz Unibep zaproponowało cenę 1,289 mld zł, natomiast najdroższa oferta złożona przez firmę Polaqua opiewa na 1,515 mld zł. Budżet GDDKiA to 896,236 mln zł.

Odcinek, o którym mowa liczy 24 km. Ma połączyć obwodnicę Suwałk z Budziskiem, czyli granicą Polski i Litwy. Zadaniem wykonawcy będzie dokończenie projektowania (optymalizacja) a w razie potrzeby także zmiana zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, a następnie wybudowanie drogi ekspresowej.

Inwestycja ma już ZRID wydany 20 maja na podstawie dokumentów przygotowanych przez poprzedniego wykonawcę. Impresa Pizzarotti realizowała zadanie od połowy 2017 r. do czerwca tego roku. Wtedy to GDDKiA zerwała umowę z wykonawcą ze względu na m.in. brak mobilizacji do rozpoczęcia robót budowlanych. Tamten kontrakt miał wartość ponad 605 mln zł i miał być zrealizowany w ciągu 31 miesięcy, z czego 24 miesiące minęły do zerwania kontraktu.

Nowy wykonawca ma mieć na wykonanie zadania maksymalnie 26 miesięcy – w praktyce, zgodnie z ofertami dwa miesiące krócej, czyli 24 miesiące.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony