Partner serwisu

Trzeci pas na obwodnicy Krakowa. Ruszył przetarg na dokumentację

Redakcja/inf. pras. 03.01.2023

Trzeci pas na obwodnicy Krakowa. Ruszył przetarg na dokumentację
fot. GDDKiA Kraków
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej dla rozbudowy odcinka obwodnicy Krakowa o długości 2,5 km. Chodzi o rozbudowę fragmentu DK-94 do parametrów drogi ekspresowej.
Poszukiwany projektant będzie zobowiązany do przygotowania dokumentacji niezbędnej do przebudowy DK-94 pomiędzy węzłami Modlnica i Modlniczka do parametrów drogi ekspresowej oraz dobudowania na tym odcinku trzeciego pasa ruchu.

Wykonawca, poza dobudowaniem kolejnego pasa ruchu, będzie miał za zadanie opracować warianty przebudowy tego odcinka w taki sposób, aby spełniała ona parametry drogi ekspresowej. Dzięki temu w przyszłości droga stanie się fragmentem S52 – Północnej Obwodnicy Krakowa.

Badania prowadzone w latach 2020-2021 wykazały, że obecną DK-94 na tym odcinku porusza się prawie 24 tys. pojazdów na dobę. Poszerzenie o trzeci pas poprawi bezpieczeństwo i pozwoli na płynny ruch pojazdów na Północnej Obwodnicy Krakowa.

W ramach STEŚ-R wykonawca ma opracować dokumentację wskazującą na możliwości techniczne przebudowy drogi krajowej do standardów drogi ekspresowej, rozbudowy o dodatkowy pas i przebudowy węzła Modlniczka. Przeanalizowane zostaną także koszty inwestycji oraz jej wpływ na środowisko.

Po rozbudowie droga będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu w każdym kierunku.

Wykonawca będzie mieć na przygotowanie dokumentacji 36 miesięcy od podpisania umowy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony