Partner serwisu

Trzeci pas na południowej obwodnicy Krakowa. Są oferty

Redakcja 08.11.2020

Trzeci pas na południowej obwodnicy Krakowa. Są oferty
fot. GDDKiA Kraków
Blisko 14,5 mln zł jest warta najtańsza oferta na budowę trzeciego pasa na A4 pomiędzy węzłem Kraków Południe a wiaduktem w ciągu ul. Kąpielowej. GDDKiA otrzymała wyceny od 4 wykonawców.
Najniższą cenę – 14,480 mln zł – zaoferowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. To więcej niż planował wydać zamawiający – 10,134 mln zł. Pozostałe oferty złożyli: Colas Polska – 14,873 mln zł, Eurovia Polska – 16,270 mln zł oraz Saviro Infrastruktura – 16,435 mln zł.

Zadaniem wykonawcy, który ma być wybrany w przetargu, będzie zaprojektowanie i wykonanie dodatkowego pasa ruchu na jezdni autostrady A4 na odcinku liczącym 900 m. Chodzi o fragment pomiędzy węzłem Kraków Południe w stronę węzła Kraków Łagiewniki, do punktu, w którym już istnieje trzeci pas.

Przebudować trzeba też łącznicę z węzła Kraków Południe od strony Zakopanego w kierunku Rzeszowa, wybudować ekrany akustyczne i drogę serwisową, która docelowo będzie drogą gminną (ul. Dzikiej Róży).
Wszyscy wykonawcy zadeklarowali chęć skrócenia czasu na wykonanie zadania o dwa miesiące, stąd termin realizacji zadania wyniesie 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Odcinek, o którym mowa, stanowi fragment Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa. Według pomiarów wykonywanych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu w roku 2015 przejeżdżało nim średnio ponad 53 tys. pojazdów na dobę.

W godzinach szczytów komunikacyjnych, a także w czasie wyjazdów i powrotów weekendowych czy wakacyjnych, gdy liczba pojazdów jeszcze bardziej wzrasta, tworzą się tam kilkukilometrowe zatory.

Poszerzenie jezdni o dodatkowy pas ruchu w kierunku wschodnim ma poprawić płynność ruchu, i bezpieczeństwo podróży.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony