Partnerzy serwisu:

Trzy lata na dojście do miliarda w FBSerwis

Elżbieta Pałys 25.02.2021

Trzy lata na dojście do miliarda w FBSerwis
fot. FBSerwis
Zależna w stu procentach od Budimeksu spółka FBSerwis uzyskała w 2002 roku ponad 600 mln zł przychodów ze sprzedaży. – Chciałbym, by najdalej w ciągu trzech lat spółka osiągnęła miliard – mówi prezes Grupy Budimex Dariusz Blocher.
Spółka świadczą usługi m.in. w zakresie utrzymania infrastruktury drogowej oraz gospodarki odpadami i utrzymania czystości od lipca 2019 roku jest w całości pod kontrolą Budimeksu.

Ostatni rok w FBSerwis był, podobnie jak w całej Grupie, rekordowy. Spółka odnotowała 22-procentowy wzrost sprzedaży – z 502 mln zł w 2019 r. do 610 mln zł w roku 2020. Poprawiła także rentowność, która za ostatni rok wyniosła prawie 13 proc. (w stosunku do 9,5 proc. w roku poprzedzającym).

– Chcemy w ten biznes inwestować więcej, chcemy pozyskiwać nowe firmy – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes Grupy Budimex Dariusz Blocher. Jako cel określił dojście do miliarda przychodów w ciągu najbliższych trzech lat. – Z tego 2/3 będzie pochodziło z akwizycji a 1/3 ze wzrostu organicznego – stwierdził.

Prezes zakłada, że rozwój spółki zachowaniu dotychczasowej rentowności.

Ocenił jednak, że na rynku nie ma zbyt wielu podmiotów, które można przejąć. A w kręgu zainteresowań Budimeksu, z myślą o rozwoju sektora usług znajdują się firmy będące właścicielami tzw. RIPOK-ów, zajmujące się przetwarzaniem odpadów komunalnych. – Na ten rynek patrzymy. Myślę, że takie spółki mają przychodu i mogą kosztować między 100 a 200 mln – mówi Dariusz Blocher.

Działalność FBSerwis w roku 2020 przyniosła 46 mln zł zysku. W spółce na koniec grudnia zatrudnionych było ponad 1000 osób i zatrudnienie tu ma nadal rosnąć.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony