Partner serwisu

Tunel na Ursynowie. Ponad 20 mln pojazdów i żadnego poważnego wypadku

ep. 22.11.2022

Tunel na Ursynowie. Ponad 20 mln pojazdów i żadnego poważnego wypadku
fot. GDDKiA/ Krzysztof Nalewajko
Od oddania do ruchu tunelu w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie minęło już 11 miesięcy. W tym czasie przejechało nim przeszło 20 mln pojazdów. Co ważne, nie odnotowano żadnego poważnego wypadku. Skutecznie działa m.in. odcinkowy pomiar prędkości.
Minęło 11 miesięcy od oddania do ruchu tunelu wybudowanego pod linią metra w ciągu południowej obwodnicy Warszawy na Ursynowie. Kierowcy nauczyli się z niego bezpiecznie korzystać, a potwierdzają to statystyki.

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do tej pory tunelem przejechało 20 mln pojazdów. Nie odnotowano przy tym żadnego poważnego zdarzenia drogowego.

Więcej kierowców korzystało z trasy na kierunku do Poznania – blisko 11 mln pojazdów – niż do Terespola – ok. 10 mln. Użytkownicy przestrzegają obowiązujących przepisów, zwłaszcza dotyczących dopuszczalnej prędkości. W tym pomaga odcinkowy pomiar prędkości.

OPP w tym miejscu został zainstalowany wraz z otwarciem obiektu. Do tej pory zarejestrował ponad 43 tys. wykroczeń. Oznacza to, że przepisy w tym zakresie przekracza mniej niż pół proc. kierujących.

Co równie istotne, 67 proc. zarejestrowanych naruszeń to nieduże przekroczenia – między 11 a 20 km/h ponad limit.

Jak przypomina inwestor, nad ruchem w tunelu czuwa kilkanaście systemów bezpieczeństwa, w tym systemy alarmowe, czujniki wentylacji itp.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony