Partner serwisu

Tunel na zakopiance ma patronów - to Lech i Maria Kaczyńscy

ep. 04.11.2022

Tunel na zakopiance ma patronów - to Lech i Maria Kaczyńscy
fot. GDDKiA
Szykowany do otwarcia tunel w ciągu drogi ekspresowej S7 – popularnej zakopianki ma nosić imię Pary Prezydenckiej im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Taką decyzję podjął lokalny samorząd.
Rada Gminy Jordanów 27 listopada podjęła uchwałę w sprawie nadania imienia Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich tunelowemu drogi ekspresowej S7. Mowa o obiekcie wybudowanym pod masywem Lubnia w Naprawie, na odcinku drogi ekspresowej S7 Naprawa – Skomielna-Biała.

Uchwała ma wejść w życie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Ogłoszenie nastąpiło 3 listopada, co oznacza, że wejdzie w życie 18 listopada.

Tunel w ciągu zakopianki jest w budowie od połowy 2016 roku. Wykonawcą jest Webuild, (poprzednia nazwa Astaldi). Powstaje kosztem 968,8 mln zł. Obecnie inwestycja jest na ostatnim etapie – trwają ostatnie odbiory. Oficjalny podawany termin otwarcia to bieżący miesiąc (listopad), natomiast nieoficjalnie mówi się, że kierowcy mogą przejechać nowym obiektem już w najbliższy długi weekend – 12 listopada.

Cały czekający na otwarcie odciek ma ok. 3 km długości, z czego 2,06 km stanowi tunel. Przejazd tunelem, przy ograniczeniu prędkości do 100 km/h ma zająć nieco ponad minutę. Obiekt pod górą Luboń Mały ma dwie komory, każdy z nich mieści jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu o szerokości 3,5 m każdy oraz pasem awaryjnym o szerokości 3 m.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony