Partnerzy serwisu:

Tunel pod torami w Legionowie coraz bliżej

Elżbieta Pałys 24.07.2020

Tunel pod torami w Legionowie coraz bliżej
Fot. Google Maps
Rusza przetarg na wykonawcę tunelu pod torami kolejowymi w Legionowie. Bezkolizyjny przejazd zastąpi przecięcie linii kolejowej nr 9 z ciągiem ulic Polnej i Kwiatowej w tym mieście.
Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez gminę Legionowo i PKP Polskie Linie Kolejowe.

W ramach ogłoszonego przetargu powstanie dokumentacja projektowa, na podstawie której wybrany wykonawca zrealizuje roboty budowlane. Powstać ma tunel po torami linii nr 9.Wyświetl większą mapę

Wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu, zlikwidowany zostanie przejazd drogowo-kolejowy w ciągu Polnej i Kwiatowej (przejazd kat. A). Według podawanych wcześniej informacji, w miejscu przejazdu powstanie kładka pieszo-rowerowa.

Inwestycja będzie realizowana wspólnie przez samorząd gminny oraz PKP PLK. Porozumienie w sprawie współpracy finansowej podpisane zostało pod koniec maja ub. roku.

PKP PLK dofinansują zadanie do kwoty 11,8 mln zł. Pozostałe koszty poniesie gmina.

Zamawiający wymagają by w czasie realizacji inwestycji zapewnić funkcjonowanie istniejącego przejazdu kolejowego w ciągu ul. Polnej oraz przejścia dla pieszych. Ma być także zachowana ciągłość ruchu po linii kolejowej nr 9 i nr 456 na odcinku Legionowo – Warszawa Praga. Ruch ma się odbywać dwutorowo z zachowaniem dostępności do krawędzi peronowych na odcinku Legionowo – Warszawa Praga tj: p.o. Warszawa Choszczówka i p.o. Warszawa Płudy.

Oferty będą przyjmowane do 26 sierpnia. N realizację zamówienia przewidziano 24 miesiące.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony