Partnerzy serwisu:

Tunel pod torami w Legionowie: PLK podpisały umowę o finansowanie

Kasper Fiszer 17.06.2019

Tunel pod torami w Legionowie: PLK podpisały umowę o finansowanie
Przejazd kolejowy w Legionowiefot. Wiesław Z./fotopolska.eu, lic. CC BY-SA 3.0
PKP PLK zapowiadają, że do 2022 r. powstanie nowy tunel drogowy pod torami linii kolejowej nr 9 na terenie Legionowa. Ma on zastąpić istniejący przejazd w ciągu ulic Kwiatowej i Polnej. Tam wybudowana zostanie z kolei kładka pieszo-rowerowa.
Wszystko wskazuje na to, że w Legionowie powstanie nowy układ drogowy łączący części miasta przedzielone torami linii kolejowej nr 9. Inwestycja, której głównym elementem ma być budowa tunelu drogowego, będzie bowiem – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – dofinansowana przez zarządcę infrastruktury kolejowej. Całe przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane w ciągu trzech lat.

Jest podpis PLK, zarządca czeka na ostateczną akceptację miasta

– PKP PLK podpisały z końcem maja umowę dotyczącą współpracy z miastem Legionowo i finansowania budowy tunelu w ciągu ul. gen. Roi wraz z budową przyległego układu drogowego oraz kładki pieszo-rowerowej nad torami w miejscu obecnego przejazdu w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej – potwierdza Magdalena Janus z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Nasza rozmówczyni zaznacza przy tym, że zarządca infrastruktury czeka teraz na podpisanie umowy przez miasto.

Inwestycja ma być częścią szerszego programu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III” (kolejnego etapu tzw. programu przejazdowego). – Celem tego projektu jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa poprzez zastępowanie przejazdów kolejowo-drogowych skrzyżowaniami bezkolizyjnymi. PLK realizują ten program we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i zarządcami dróg – mówi przedstawicielka spółki.

Przejazd przez tory będzie zapewniony także w okresie budowy

Trzeci etap programu przejazdowego obejmie ok. 40 obiektów rozmieszczonych w całym kraju. – Inwestycja w Legionowie ma zostać zrealizowana do 2022 r. – zapowiada Magdalena Janus. Wbrew pojawiającym się w lokalnej prasie obawom do czasu otwarcia tunelu przejazd w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej ma pozostać czynny zarówno dla pieszych, jak i dla samochodów. W miejscu, w którym ma powstać tunel, obecnie nie ma możliwości przekroczenia torów.

Służby prasowe zarządcy infrastruktury kolejowej poinformowały nas, że obecnie nie są planowane inne zmiany dotyczące siatki przejazdów kolejowo-drogowych na terenie Legionowa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony