Partner serwisu

Tunel POW. Trzeba usunąć awarię wentylacji

ep. 26.10.2021

Tunel POW. Trzeba usunąć awarię wentylacji
fot. GDDKiA
Wykonawca musi usunąć usterkę wentylacji. Dopiero wtedy możliwe będzie uzyskanie pozytywnej opinii straży pożarnej, niezbędnej, by kontynuować procedury odbiorowe dotyczące tunelu pod Ursynowem w ciągu południowej obwodnicy Warszawy.
Strażacy ponownie przeprowadzili testy odbiorowe w tunelu południowej obwodnicy Warszawy pod Ursynowem. Nie wydali pozytywnej opinii. Tym razem w czasie kontroli nie zadziałała wentylacja. Kolejna kontrola ma być przeprowadzona w przyspieszonej procedurze.

Jak podała GDDKiA, w trakcie kontroli kilkukrotnie odbywały się testy z tzw. gorącym dymem, podczas których sprawdzany był system wentylacji i wykrywania pożaru. Wprawdzie tym razem systemy bezpieczeństwa zadziałał prawidłowo, ale wystąpiła awaria rezerwowego wentylatora. – Wczorajszy dzień był ostatnim na wydanie stanowiska Straży Pożarnej, więc nie było możliwości wstrzymania się z wydaniem pozytywnej decyzji do czasu usunięcia usterki – podała warszawska GDDKiA.

Inwestor poinformował, że wykonawca ustala przyczynę awarii. Po jej usunięciu GDDKiA ponownie wystąpi do Straży Pożarnej o przeprowadzenie kontroli. – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej już zapowiedziała, że po złożeniu przez nas wniosku przeprowadzi przyspieszoną procedurę. Sprawdzony zostanie system wentylacji, bo pozostałe już pozytywnie przeszły kontrolę – zapowiada GDDKiA.

Strażacy prowadzili kontrole w tunelu już drugi raz. Przy pierwszym podejściu tunel nie został odebrany ponieważ nie zadziałało automatyczne oddymianie.

Uzyskanie pozytywnej opinii straży pożarnej jest konieczne, by złożyć do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkownie. To także będzie czasochłonna procedura – do sprawdzenia jest dokumentacja powykonawcza, po której nastąpi kontrola w terenie i wydana zostanie decyzja o pozwoleniu na użytkowanie.

Dopiero później proces odbiorowy przeprowadzi wojewoda. Inwestycja będzie sprawdzana pod względem bezpieczeństwa. Zgoda wojewody poprzedzi otwarcie dla ruchu odcinka S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów wraz z tunelem pod Ursynowem. GDDKiA utrzymuje, że nastąpi to jesienią – co oznacza, że może to być zarówno w listopadzie jak i drugiej połowie grudnia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony