Partnerzy serwisu:

Tylko projekt – przetarg na drugi odcinek obwodnicy Poręby i Zawiercia

Elżbieta Pałys 02.08.2019

Tylko projekt – przetarg na drugi odcinek obwodnicy Poręby i Zawiercia
Fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach ogłosiła przetarg na drugi odcinek obwodnicy Poręby i Zawiercia – chodzi o fragment na terenie miasta Zawiercie. Tym razem tylko projekt.
Planowana w ciągu drogi krajowej nr 78 obwodnica Poręby i Zawiercia trafiła do przetargu jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Oferty na dwa odcinki (jeden to Siewierz – Poręba – Zawiercie drugi na terenie miasta Zawiercie, tj. Kromołów – Żerkowice) bardzo mocno przekroczyły planowany budżet – do ich realizacji zabrakło w sumie ok. 200 mln zł. GDDKiA unieważniła postępowanie.

Pod koniec czerwca ruszył nowy przetarg na pierwszy z odcinków. Prowadzi go GDDKiA w Opolu. Oferty powinniśmy poznać 12 sierpnia.

Teraz ruszyło postępowanie na fragment zawierciański, jednak przetarg dotyczy tylko wykonania dokumentacji projektowej dla ok. 8-kilometrowego odcinka w ciągu DK-78.

Przyszły wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji, a także opracowania odpowiedzi na pytania wykonawców w trakcie przetargu budowlanego oraz pełnienia nadzoru autorskiego w czasie wykonywania robót oraz okresie gwarancji.

Czas na złożenie ofert mija 24 września. Oceniane będzie doświadczenie osób zaangażowanych w projektowanie oraz cena. Na realizacje całości przewidywanych jest 112 miesięcy (to okres łącznie z nadzorem obejmującym także gwarancję)|.

To nie jedyny przypadek kiedy po drogich ofertach GDDKiA decyduje się na rozdzielenie części projektowej i wykonawczej. Tak było na przykład w przypadku fragmentu trasy S6 na obwodnicy Koszalina i Sianowa gdzie napotkano na problemy geologiczne. Podobny zabieg ma być zastosowany w przypadku obwodnicy Zatora w Małopolsce.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony