Partnerzy serwisu:

Tymi drogami pojedziemy jeszcze w tym roku

Elżbieta Pałys 13.11.2020

Tymi drogami pojedziemy jeszcze w tym roku
fot. GDDKiA
Około 45 kilometrów dróg ekspresowych planuje udostępnić jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wśród nich dwa odcinki Południowej Obwodnicy Warszawy.
Największy zarządca dróg poinformował o kończących się inwestycjach drogowych, z których jeszcze w tym roku skorzystają kierowcy.

Jest dobra informacja dla tych, którzy podróżują przez województwo kujawsko-pomorskie. Bydgoszcz jeszcze przed końcem roku ominiemy obwodnicą – GDDKiA planuje udostępnienie drogi ekspresowej S5 pomiędzy węzłami Bydgoszcz Opławiec – Bydgoszcz Błonie. To odcinek liczący 13,5 km. Trasa jest w realizacji od jesieni 2015 roku.

Wykonawcą tego odcinka jest konsorcjum Polaqua i Dragados.

Także w tym roku mamy przejechać obwodnicą Wałcza w ciągu S10. Na tę drogę kierowcy czekają od dawna. Kontrakt zawarty w listopadzie 2015 roku z Energopolem Szczecin został rozwiązany jesienią 2019 roku. Teraz kończy go kilku wykonawców. Za trasę główną odpowiada Porr, za obiekty w poprzek drogi Budimex. Węzły drogowe kończy Pol-Dróg, a elementy bezpieczeństwa drogowego konsorcjum GZD i Saferoad.

Dobiegają końca także prace na Południowej Obwodnicy Warszawy. Przed końcem grudnia mają być gotowe dwa odcinki S2: węzeł Przyczółkowa – węzeł Wał Miedzeszyński (6,45 km) oraz Wał Miedzeszyński – węzeł Lubelska (7,45 km). Pierwszy z nich buduje Gulermak i PBDiM, drugi Warbud.

To nie koniec dobrych informacji. W listopadzie mają być udostępnione kolejne kilometry autostrady A1 między Tuszynem i Częstochową – teraz korzystamy z 34 km nowej jezdni, a GDDKiA zapowiada, że jeszcze w tym miesiącu będą to w sumie 54 km.

W przyszłym roku kierowcy pojadą pierwszymi kompletnymi odcinkami A1, a całą trasą w listopadzie 2022 roku – wtedy zakończa się prace na najdłuższym odcinku pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony