Partner serwisu

Ujście blisko nowego mostu

Jakub Madrjas 02.11.2022

Ujście blisko nowego mostu
fot. GDDKiA Poznań
PORR złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę mostu przez rzekę Gwda i mostu przez rzekę Noteć w ciągu DK-11 w miejscowości Ujście.
W lipcu GDDKiA otrzymała sześć ofert w przetargu na rozbudowę mostu przez rzekę Gwda i przez rzekę Noteć w miejscowości Ujście. Żeby rozstrzygnąć przetarg, trzeba było dołożyć do planowanego budżetu kilkanaście milionów złotych. Ostatecznie budżet podniesiono i przetarg wygrała firma PORR., która zadeklarowała wykonanie zadania za cenę 56 989 361,86 zł brutto. Jeśli od dokonanego wyboru oferty do 7 listopada br. nie wpłynie odwołanie to zostanie zawarta umowa. Termin realizacji to 36 miesięcy bez okresu zimowego (od 16 grudnia do 15 marca) od podpisania umowy.

- Zadanie przewiduje rozbudowę mostu przez rzekę Gwdę i mostu przez rzekę Noteć w ciągu DK11 w miejscowości Ujście. Jednak zanim do tego dojdzie Wykonawca będzie zobowiązany wybudować dwa mosty tymczasowe obok istniejących, starych mostów. Następnie istniejące mosty zostaną rozebrane po czym w ich miejscu powstaną nowe  mosty o wyższych parametrach. W ramach kontraktu przebudowanie zostanie również odcinek drogi pomiędzy mostami z poszerzeniem istniejących chodników. Łączna długość przebudowy wyniesie około 500m - zapowiada GDDKiA.

Inwestor dodaje, że w wyniku rozbudowy obiekty uzyskają wyższą klasę nośności oraz poprawią się walory użytkowe przeprawy. Zaplanowano takie elementy wyposażenia nowej konstrukcji jak ciąg pieszo-rowerowy szerokości 3,5m, chodnik szerokości 1,5m oraz bariery ochronne drogowe.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony