Partnerzy serwisu:

Ukraina. Wojsko wykonało most pontonowy w miejsce uszkodzonej przeprawy

Magdalena Romanowska 30.05.2020

Ukraina. Wojsko wykonało most pontonowy w miejsce uszkodzonej przeprawy
fot. Siły Zbrojne Ukrainy/FB
Most pontonowy zastąpił uszkodzoną w ubiegłym tygodniu przeprawę w ciągu ukraińskiej drogi krajowej N23 w okolicach Zaporoża. Długość tymczasowej przeprawy wynosi 160 m, czyli tyle więcej niż długość całego zawalonego mostu. Jednak nie będą mogły po nim przejeżdżać ciężkie pojazdy.
Do zarwania się części mostu nad zatoką Aleksiejewską zbiornika Kachowskiego w regionie dniepropietrowskim doszło 20 maja 2020 roku. Jedna z siedmiu żelbetonowych podpór zawaliła się i spowodowała częściowe zatopienie ciężarówki przejeżdżającej akurat po moście.

 
Fot. Siły Zbrojne Ukrainy

W celu przywrócenia ruchu na tej trasie zaangażowano ukraińskie Siły Zbrojne zamontowały na zatoce most pontonowy. W operacji brało udział 50 osób z 808 pułku Sił Zbrojnych i 40 jednostek sprzętu wojskowego.Długość tymczasowego mostu wynosi 160 m, a jego wytrzymałość to 60 ton. Most składa się z 22 pływających części 2 części przybrzeżnych. Holowały go 3 motorówki.

Po moście nie przejadą jednak ciężkie pojazdy – ruch będzie możliwy tylko dla samochodów, autobusów i małych ciężarówek.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony