Partnerzy serwisu:

Ukraina zamyka granice dla ruchu pasażerskiego

Magdalena Romanowska 27.03.2020

Ukraina zamyka granice dla ruchu pasażerskiego
fot. www.president.gov.ua
W środę (25 marca) premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował o planowanym zamknięciu granic państwa dla ruchu pasażerskiego w związku z panującą epidemią. Do kraju nie będą mogli wrócić nawet obywatele przebywający za granicą.
Zamknięciu granic towarzyszy wprowadzenie stanu wyjątkowego do 24 kwietnia 2020 roku. Obiekty, w których odbywa się hospitalizacja lub kwarantanna będą chronione przez policję i Gwardię Narodową.
Całkowite zamknięcie granic ma nastąpić jeszcze w piątek (27 marca). Ruch pasażerski przez granice Ukrainy ma być wstrzymany w obie strony.

− Jest to konieczne, gdyż w ostatnich tygodniach widzimy, że jedynym źródłem koronawirusa na Ukrainie był potok obywateli z zagranicy i ten potok trwa i to (...) zwiększa liczbę osób, zakażonych tą infekcją – poinformował podczas konferencji premier Ukrainy.

Sytuację skomentował prezydent Wołodymyr Zełenski. Jak zaznaczył prezydent, nie można dłużej czekać na podjęcie nadzwyczajnych kroków. Zełenski dwa tygodnie temu wezwał już Ukraińców do pilnego powrotu do kraju i od tego czasie na Ukrainę powróciło ponad 80 tysiecy obywateli.

− Władze kraju stoją dziś przed trudnym wyborem między obywatelami przebywającymi poza granicami kraju a bezpieczeństwem 40 milionów obywateli, którzy pozostają na miejscu – powiedział prezydent Ukrainy – powiedział, cytowany przez PAP, prezydent Zełenski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony