Partnerzy serwisu:

Umowa na dokumentację dla S74 Opatów – Nisko podpisana

inf. pras. 21.05.2019

Umowa na dokumentację dla S74 Opatów – Nisko podpisana
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała 20 maja 2019 r. umowę na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów – Nisko. Umowa z firmą Transprojekt Gdański sp. z o.o. opiewa na 10,3 mln zł. Na wykonanie dokumentacji wykonawca ma 15 miesięcy.
– Droga ekspresowa S74 to ważna trasa łącząca województwo łódzkie z regionem świętokrzyskim i Podkarpaciem. Dzisiejsza umowa na opracowanie dokumentacji to etap, który przybliża nas do realizacji S74 i połączenia południowo-wschodniej Polski z jej centralną częścią – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Inwestycja obejmowała będzie budowę ok. 71-kilometrowej drogi ekspresowej od Opatowa w woj. świętokrzyskim (węzeł „Okalina”) do Niska w woj. podkarpackim (węzeł „Zapacz”). W ramach zadania powstaną węzły drogowe, miejsca obsługi podróżnych, drogi dojazdowe oraz urządzenia ochrony środowiska.

W przygotowaniu 100 kilometrów S74 w Świętokrzyskiem

Prowadzone są też prace przygotowawcze dla wszystkich odcinków drogi ekspresowej S74 od granicy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego do Opatowa o łącznej długości około 100 km.

W 2019 r. podpisane zostały umowy na wykonanie koncepcji programowych dla odcinków S74 Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód (ok.16,4 km), Cedzyna - Łagów (ok.32 km) i Łagów – Jałowęsy (ok.14,5 km). Od ubiegłego roku trwają prace nad koncepcją programową dla ponad 27-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S74 granica województwa łódzkiego/świętokrzyskiego – Przełom/Mniów.
 
Trwa również realizacja umów, w ramach których opracowana będzie koncepcja programowa dla obwodnicy Opatowa w ciągu DK9/S74 oraz przejścia przez Kielce w ciągu S74. To oznacza, że do 2020 roku opracowana zostanie dokumentacja dla stu kilometrów drogi ekspresowej S74 w regionie świętokrzyskim.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony