Partnerzy serwisu:

Umowa na ostatni odcinek Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem podpisana

Redakcja 21.12.2018

Umowa na ostatni odcinek Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem podpisana
fot. MI
Podkarpacki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z firmą Budimex na realizację rogi ekspresowej S19 od węzła Kamień do węzła Sokołów Małopolski Północ o długości 8 km. Oznacza to, że obecnie w realizacji znajdują się już wszystkie odcinki szlaku Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Sokołowem Małopolskim o łącznej długości ponad 131 km.
Wykonawcą odcinka S19 zlokalizowanego na terenach gmin Sokołów Małopolski i Kamień jest firma Budimex. Wartość umowy opiewa na 286,4 mln zł brutto. Inwestycja ma zostać zrealizowana w przeciągu 34 miesięcy z uwzględnieniem przerw zimowych na etapie prac budowlanych. Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowa drogi wraz z obiektami inżynierskimi i infrastrukturą towarzyszącą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, a także węzły drogowe Kamień i Sokołów Małopolski Północ. Zbudowane zostaną też miejsca obsługi podróżnych Górno Wschód i Górno Zachód, a także drogi do obsługi ruchu lokalnego. Przewidziano również budowę 10 obiektów inżynierskich oraz infrastruktury towarzyszącej, w tym urządzeń ochrony środowiska.

Budowa szlaku via Carpatia znajduje się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Docelowo trasa Via Carpatia połączy kraje Bałtyckie z krajami rejonu Morza Czarnego i Morza Śródziemnego. Na Podkarpaciu będzie mieć długość 169 km, a cały jej przebieg ma zapewnione finansowanie.

S19 w realizacji

Aktualnie na terenie województwa podkarpackiego oddano do użytku około 30 km drogi ekspresowej S19 w pobliżu Rzeszowa. W realizacji znajduje się ponad 54 km tego szlaku od granicy województwa lubelskiego do Sokołowa Małopolskiego. Dla 5 odcinków trasy Via Carpatia od węzła Rzeszów Południe do granicy w Barwinku, o łącznej długości ponad 85 km, opracowywane są koncepcje programowe.

W realizacji znajduje się także 77 km drogi S19 na Lubelszczyźnie, od Lublina do granicy woj. podkarpackiego. Dla odcinka Kraśnik – granica woj. podkarpackiego o długości 35 km wykonawcy złożyli już wnioski o wydanie decyzji ZRID. Jeszcze w grudniu planowane jest złożenie wniosków o wydanie ZRID dla odcinka od Lublin – Kraśnik o długości 42 km.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony