Partner serwisu

Umowa na S6 Kiełpino – Kołobrzeg podpisana

Edyta Wsół 12.10.2015

Umowa na S6 Kiełpino – Kołobrzeg podpisana
fot. GDDKiA
Konsorcjum Polaqua i Dragados wybuduje 24-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S6 Kiełpino – Kołobrzeg Zachód. Wykonawca podpisał już umowę na to zadanie z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad w Szczecinie.
24 km drogi za 455 mln zł

Wartość podpisanej umowy to 455,042 mln zł, co stanowi około 82,6% kosztorysu inwestorskiego. Szczeciński oddział GDDKiA zamierzał przeznaczyć na to zadanie kwotę 550,566 mln zł. W sumie w przetargu zamawiający otrzymał pięć ofert cenowych o wartości od ponad 455 mln zł do 530,2 mln zł.

Zakres prac

Wykonawca będzie miał za zadanie budowę drogi ekspresowej, która rozpoczyna się na węźle Kiełpino, gdzie połączy się z drogą wojewódzką nr 105 i kończy się na węźle Kołobrzeg Zachód na połączeniu z drogą wojewódzką nr 162.

Droga będzie posiadała przekrój dwujezdniowy, z dwoma pasami ruchu na każdej nitce. Planowany odcinek biegnie na całym przebiegu w nowym śladzie i przebiega głównie przez pola, omijając miejscowości Kinowo, Jarkowo, Byszewo i Niemierze.

Trzy umowy na S6 podpisane

GDDKiA sukcesywnie kończy i rozpoczyna postępowania na budowę drogi S6 w województwie zachodniopomorskim. 5 października podpisano umowę na wykonanie drogi S6 Płoty – Kiełpino, którą zrealizuje Budimex. Drugą podpisaną umową jest ta na odcinek z Goleniowa do Nowogardu. W tym przypadku wykonawcą także jest Budimex.

Z kolei 7 października 2015 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie drogi S6 z Koszalina do Słupska. Trasę podzielono na trzy odcinki: koniec obwodnicy Koszalina i Sianowa – Sławno (20,2 km), obwodnica Sławna (11 km) oraz Sławno – początek obwodnicy Słupska (14 km).

Więcej informacji znajdziesz w Monitorze, a w nim:
  • szczegóły dotyczące pozostałych złożonych ofert
  • więcej danych o przedmiocie zamówienia
  • wartości już podpisanych umów

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony