Partnerzy serwisu:

Umowa na węzeł w Gaju na Zakopiance podpisana

Redakcja/inf. pras. 29.10.2019

Umowa na węzeł w Gaju na Zakopiance podpisana
fot. GDDKiA
W poniedziałek 28 października 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą, który zaprojektuje i zbuduje węzeł drogowy na dwujezdniowym odcinku Zakopianki w Gaju k. Krakowa. Nowy węzeł zastąpi istniejące skrzyżowanie z drogami powiatowymi
GDDKiA podpisała umowę z konsorcjum firm: Eurovia Polska oraz Nowak-Mosty, które w przetargu przedstawiło najtańszą ofertę, opiewającą na ponad 31,8 mln zł brutto.

Zadaniem wybranego w przetargu oferenta, oprócz zaprojektowania i wykonania węzła drogowego na drodze krajowej nr 7, będzie także m.in. przebudowa dróg lokalnych, infrastruktury dla pieszych, obiektów inżynierskich.

Na etap projektowania wraz z uzyskaniem zgody na realizację inwestycji drogowej (ZRID) przeznaczono 16 miesięcy od podpisania umowy. Sama budowa węzła ma potrwać kolejnych 15 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 października.

Ciąg drogowy Kraków − Zakopane zwany Zakopianką ma prawie 95 km długości (od węzła autostradowego w Opatkowicach do Zakopanego). W jego skład wchodzi ok. 55 km drogi krajowej nr 7 oraz drogi ekspresowej S7 (od Krakowa do skrzyżowania w Rabce Zaborni) oraz 40 km drogi krajowej nr 47 od Zaborni do Zakopanego.

Przypominamy, że inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Planuje się, że w ciągu 9 miesięcy będzie opracowana dokumentacja projektowa i zostanie złożony wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji. Na procedurę ZRID przewidziano kolejnych 7 miesięcy, a potem jeszcze 12 na realizację robót budowlanych – w tym przypadku z wyłączeniem okresów zimowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony