Partnerzy serwisu:

Umowy na modernizację toru wodnego do Portu Północnego w Gdańsku podpisane

Redakcja 17.01.2019

Umowy na modernizację toru wodnego do Portu Północnego w Gdańsku podpisane
fot. LD
Urząd Morski w Gdyni podpisał dwie umowy w ramach projektu „Modernizacja toru wodnego do Portu Północnego w Gdańsku”. Ich łączna wartość to ponad 140 mln zł. Wykonawcą będzie belgijska firma.
Zawarte kontrakty przewidują realizację dwóch zadań:
  • roboty budowlane w zakresie modernizacji toru wodnego do Portu Północnego w Gdańsku na długości 4,200 km, wartość umowy: 90,179 mln zł,
  • roboty budowlane w zakresie modernizacji toru wodnego do Portu Północnego w Gdańsku na długości 2,220 km, wartość umowy: 51,368 mln zł.
Wykonawcą obu umów jest firma Jan De Nul N.V. z Belgia.

Przedmiotem projektu jest modernizacja całej długości toru wodnego zlokalizowanego na Zatoce Gdańskiej w rejonie Portu Północnego (część Portu Morskiego w Gdańsku). W ramach inwestycji zaplanowano powiększenie szerokości toru w dnie i zwiększenie jego głębokości technicznej.

Po wykonaniu robót zaktualizowane zostanie ustawienie oznakowania nawigacyjnego, poprzez modernizację 6 znaków i zakup 7 nowych znaków przegubowych (ta część projektu jest w trakcie realizacji na bazie oddzielnego kontraktu).

Inwestycja umożliwi dwukierunkową żeglugę jednostek oraz zapewni bezpieczeństwo statkom wpływającym do i wypływającym z Portu Gdańsk. Planowany termin zakończenia modernizacji to koniec kwietnia 2020 roku.

Projekt współfinansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Okres realizacji obu umów to 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony