Partnerzy serwisu:

Umowy na trzy odcinki trasy Via Carpatia podpisane

Elżbieta Pałys 18.06.2018

Umowy na trzy odcinki trasy Via Carpatia podpisane
fot. Dkroliko
Dziś w ręce wykonawców przekazane zostały trzy odcinki drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim. Chodzi o trasę od węzła Lasy Janowskie do węzła Nisko Południe. W sumie to ponad 24 km przyszłej drogi ekspresowej.
Pierwszy z odcinków (tzw. zadanie A) – od węzła Lasy Janowskie (bez węzła) do węzła Zdziary (z węzłem) liczy ok. 9,3 km. Wybuduje go Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, za co otrzyma 236,3 mln zł.


Wyświetl większą mapę
Zadanie B, czyli odcinek od węzła Zdziary (bez węzła) do węzła Rudnik nad Sanem (bez węzła) o długości około 9 km wybuduje firma Mosty Łódź. Wykonawca przyjął zlecenie warte 286,9 mln zł.

Wykonawcą trzeciego zadania – C – od węzła Rudnik nad Sanem (z węzłem) do węzła Nisko Południe (z węzłem) będzie Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Trasę o długości ok. 6 km wykona za 196,3 mln zł.

Wszystkie trzy umowy będą realizowane w trybie zaprojektuj i wybuduj, co oznacza, że najpierw wykonawcy wykonają dokumentację projektową, pozyskają niezbędne decyzje, a następnie zrealizują roboty budowlane.

Wszystkie odcinki powinny być gotowe w ciągu 34 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych. Droga powinna być gotowa w roku 2021.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony