Partnerzy serwisu:

Unia dała 194 mln zł na podkarpacką obwodnicę

ep. 02.10.2020

Unia dała 194 mln zł na podkarpacką obwodnicę
fot. GDDKiA
Jest umowa o dofinansowanie dla projektu i budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77. Nową drogą pojedziemy w maju 2021 roku.
Całkowity koszt tego projektu to 297,229 mln zł. Wartość unijnego dofinansowania to 194,135 mln zł.

Obwodnica Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 będzie miała nieco ponad 15 km długości. Zostanie poprowadzona od skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina w Stalowej Woli do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

W ramach inwestycji powstaje jednojezdniowa droga ze skrzyżowaniami w jednym poziomie oraz dwupoziomowymi. Wybudowane będą dwa łączniki drogowe, mosty, wiadukty, przepusty, a także drogi obsługujące teren przyległy.

W ramach zadania powstaną także urządzenia ochrony środowiska, przebudowane zostaną także infrastruktura techniczna kolidująca z inwestycją.

Za jej wykonanie odpowiada konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construccion. Umowa z wykonawcą została zawarta 30 sierpnia 2017 roku i miała wartość ponad 199 mln zł. Roboty budowlane, po wydaniu decyzji ZRID ruszyły wiosną 2019 roku. Obecnie inwestycja jest zaawansowana w niemal 80 proc. Jej finał planowany jest na maj 2021 roku.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony