Partnerzy serwisu:

Unibep ze zwiększonymi wynikami po I półroczu 2020 r.

Magdalena Romanowska 01.09.2020

Unibep ze zwiększonymi wynikami po I półroczu 2020 r.
fot. Pixabay
Grupa Unibep opublikowała raport podsumowujący wyniki finansowe osiągnięte po pierwszym półroczu 2020 r. Przedsiębiorstwo odnotowało ponad 10 mln zł zysku netto. Dla porównania, w I półroczu 2019 roku było to nieco ponad 7 mln zł. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły ponad 733 mln zł, a zysk EBIT ponad 20 mln zł.
Jak poinformował w raporcie prezes Unibepu Leszek Marek Gołąbiecki zysk netto grupy Unibep za I półrocze 2020 wyniósł 10, 3 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 47 proc. rok do roku. Taki zysk został osiągnięty przy sprzedaży na poziomie ok. 733 mln zł. W ubiegłym roku sprzedaż wyniosła ok. 725 mln zł.

Portfel zamówień grupy w części budowlano-infrastrukturalnej wynosi ok. 1,6 mld zł. Sytuacja jest lepsza również jeśli chodzi o stan gotówki – na kontach znajduje się o ok. 12 proc. więcej gotówki niż na początku 2020 r.

W segmencie infrastrukturalnym inwestycje są realizowane zgodnie z harmonogramem. Jak podkreślił prezes zarządu, okolicznością sprzyjającą jest duża liczba przetargów na drogi ekspresowe w Polsce północno-wschodniej, zwłaszcza S19. Unibep budując portfel zamówień na kolejne lata chce jednak brać udział w przetargach również na drogi wojewódzkie, a także powiatowe i gminne.

Budrex, należąca do Unibepu spółka budująca wiadukty, mosty i inne obiekty inżynierskie, zamknęła I półrocze trwającego roku z historycznym portfelem zamówień – wynosi on ponad 135 mln. Jest to efekt pozyskania kontraktów przy budowie drogi ekspresowej S61. Było to między innymi zawarcie w kwieniu umowy podwykonawczej na wykonanie obiektów mostowych w ramach Inwestycji na Projekt i budowę drogi ekspresowej S61 Szczuczyn − Budzisko (gr. państwa).

W maju 2020 doszło również do zawarcia umowy między spółką zależną Budrex z PKP PLK oraz Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Białymstoku na roboty budowlane polegające na kompleksowym wykonaniu wiaduktu drogowego w km 157,408 linii kolejowej nr 6, znajdującego się w ciągu nowo budowanej obwodnicy Uhowa, w ramach projektu CEF pn. „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew – Białystok”.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony