Partner serwisu

USA: Do 2030 roku 20% energii z wiatru?

Emilia Derewienko 28.03.2015

USA: Do 2030 roku 20% energii z wiatru?
fot. Vestas
Analitycy z departamentu energii Stanów Zjednoczonych twierdzą, że do roku 2030 krajowi temu uda się osiągnąć 20% energii z wiatru. Z kolei do roku 2050 pułap ten miałby wynosić 35% – informuje portal „Reo.pl”.
Amerykańscy eksperci podkreślają w raporcie instytucji, że instalacje wiatrowe mają dobrą renomę i są postrzegane jako konkurencyjne źródło energii elektrycznej. Zdaniem José Zayasa z Biura Technologii Energetyki Wiatrowej i Wodnej z rządowego Departamentu ds. Energii, przed energetyką wiatrową w USA maluje się „świetlana przyszłość”.

Eksperci przeanalizowali możliwości rozwoju energetyki wiatrowej w Stanach Zjednoczonych, nie pomijając przy tym zestawienia potencjalnych kosztów i zysków. Opracowali trzy modele rozwoju energetyki w państwie. Ich zdaniem, implementacja instalacji wiatrowych w Ameryce jest rozwiązaniem korzystnym nie tylko finansowo, ale także pod kątem ograniczenia emisji zanieczyszczeń i konsumpcji wody o około 23%.

Procentowy wzrost energetyki wiatrowej wymaga jednak, zdaniem amerykańskich ekspertów, większego ukierunkowania uwagi na innowacyjność i powstawanie odpowiednich strategii rozwoju tego szczebla przemysłu. W roku 2013 najwięcej energii z wiatru pozyskano w stanach: Texas (12,3 GW), Kalifornia (5,8 GW) i Iowa (5,2 GW).

Cały artykuł
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony