Partner serwisu

USA. Most w Nebrasce odbudowany po powodzi

Magdalena Romanowska 25.10.2020

USA. Most w Nebrasce odbudowany po powodzi
fot. Twitter/NDOT
Przedstawiciele Departamentu Transportowego Nebraski poinformowali o inauguracji odremontowanego mosty na rzece Niobrarze w ciągu autostrady 281. Przeprawa została częściowo zniszczona podczas dużej powodzi w marcu 2019 r. Odbudowanie jej było możliwe między innymi dzięki specjalnemu funduszowi przyznanemu 39 stanom na reparację szkód wywołanych huraganami i powodziami.
23 października władze transportowe Nebraski w stanie zainaugurowały otwarcie mostu biegnącego przez rzekę Niobrara, w ciągu autostrady 281. Wydarzenie oznaczało przywrócenie pełnej mobilności w systemie autostrad państwowych po katastrofalnej powodzi w marcu 2019 r .

14 marca 2019 roku tama w Spencer w stanie Nebraska została naruszona i spowodowała znaczne uszkodzenie autostrady 281. 26 lipca 2019 r. oddano do użytku tymczasowy most , umożliwiający ponownie bezpośredni dojazd w regionie. Przed tymczasową instalacją mostu mieszkańcy musieli korzystać z objazdu o długości 127 mil (ponad 200 km!), aby przekroczyć rzekę. Dzięki działającemu tymczasowemu mostowi NDOT (Departament Transportu Stanu Nebraska) był w stanie przywrócić pełną przejezdność autostrady nr 281.Kontrakt o wartości 25,5 mln USD obejmował jednopasmową tymczasową jezdnię i most, a także stały most o wysokości 320 m nad rzeką Niobrara.

Ocena uszkodzeń w wyniku powodzi z marca 2019 r. wykazała, ponad 27 mostów wymaga poważnych prac lub całkowitej przebudowy. NDOT zakończył naprawę ostatecznego projektu w czwartek 15 października, około 580 dni od powodzi 13 marca 2019 r.

– Wychodzenie z powodzi było czymś, co wymagało wielu skoordynowanych wysiłków zespołu NDOT i naszych partnerów w całym stanie i na szczeblu federalnym. Pełna mobilność przywrócona w tym regionie w mniej niż dwa lata to coś, czego nie widzi się często – powiedział, cytowany w oświadczeniu dyrektor departamentu Kyle Schneweis.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony