Partnerzy serwisu:

Ustawa dla pogłębienia toru Szczecin-Świnoujście przyjęta przez Sejm

Leonard Dolecki 10.04.2017

Ustawa dla pogłębienia toru Szczecin-Świnoujście przyjęta przez Sejm
fot. Port Szczecin
Sejm przyjął ustawę w sprawie przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m. Jak zaznacza Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – inwestycja jest niezbędna dla rozwoju morskich portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej.
Według MGMiŻŚ – inwestycja ma charakter strategiczny dla gospodarki i bezpieczeństwa państwa. Modernizacja toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 metra jest bardzo istotna dla zespołu zachodniopomorskich portów. Poza tym, że pozwoli im ona na większy rozwój to zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi na torze wodnym.

Projekt został przygotowany by usprawnić przygotowania i realizację inwestycji poprawiającej dostęp do portu morskiego w Szczecinie. Inwestycja realizowana będzie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Jej wartość to ok. 1 mld 385 mln zł – w tym 85% będzie pochodzić ze środków unijnych i 15% ze środków z budżetu państwa. Projekt ma być zrealizowany do 2022 roku.

Minister Rozwoju i Finansów decyzją z początku stycznia br. zapewnił fundusze na realizację przedsięwzięcia.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Szczecin-Świnoujście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony