Partnerzy serwisu:

Uwaga kierowcy: objazd na DK-1 przy węźle Mykanów

Redakcja/inf. pras. 03.12.2019

Uwaga kierowcy: objazd na DK-1 przy węźle Mykanów
fot. GDDKiA
W trakcie podnoszenia oraz precyzyjnego usytuowania belek prefabrykowanych na podporze, niezbędne będzie wstrzymanie ruchu. Zamknięcie DK-1 nastąpi w godzinach o najmniejszym natężeniu ruchu.
W godzinach nocnych od 23:00 do 5:00, z 2 na 3 oraz z 3 na 4 grudnia br., nastąpi montaż konstrukcji niosącej wiaduktu drogowego nr 350 stanowiącego element budowanego węzła Mykanów. Na ten czas został wyznaczony objazd drogami powiatowymi nr DP 1059S oraz 1025S przez miejscowości Grabowa − Mykanów − Kościelec.

Węzeł Mykanów to węzeł typu WB (trąbka), zapewniający bezkolizyjne połączenie drogi powiatowej nr 1059S relacji Kościelec – Mykanów z autostrada A1. W jego skład wchodzą obiekty mostowe WD-350 i WD-351.

 
​Fot. GDDKiA

Wiadukt WD-350 zaprojektowano w formie ustroju ramowego 2-przęsłowego ciągłego o konstrukcji belkowo-płytowej z belek strunobetonowych typu T zespolonych płytą betonową monolityczną. Obiekt posadowiony jest na fundamentach pośrednich – palach o średnicy 1,5 m i długości ok. 18,5 m. Przyczółki zaprojektowano jako żelbetowe masywne ze skrzydłami równoległymi do osi drogi na obiekcie. Filary zaprojektowano jako słupowe-palowe, oddzielnie pod każdą z jezdni łącznicy – każdy filar składa się z dwóch słupów o średnicy 1,2 m. Słupy filara w osi B są monolitycznie związane z poprzecznicą ustroju nośnego.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony