Partner serwisu

Uwaga na wojskowe pojazdy na drogach

ep. 11.02.2022

Uwaga na wojskowe pojazdy na drogach
fot. GDDKiA
W sobotę 12 lutego na terenie Polski rozpoczną się międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Saber Strike 22. Po drogach będą się przemieszczać kolumny wojskowe. Wzdłuż tras pojawiły się także specjalne znaki drogowe adresowane wyłącznie dla pojazdów wojska.
Ćwiczenia potrwają do 26 marca 2022 r. Wojskowe kolumny będą się przemieszczały po drogach 11 województw. Będzie można je spotkać m.in. na autostradach A1, A2 i A4, drogach ekspresowych S8 i S61 oraz DK-16, DK-18 i DK-63.

Jak poinformowała GDDKiA, by zminimalizować utrudnienia w ruchu, pojazdy biorące udział w ćwiczeniach będą się poruszać przede wszystkim w godzinach nocnych, co jednak nie oznacza, że nie napotkamy ich także w godzinach szczytów komunikacyjnych.

W związku z Saber Strike 22 dodatkowo oznakowane zostały obiekty inżynierskie w ciągu wybranych dróg krajowych – pojawiły się na nich znaki wojskowej klasy obciążenia, klasy MLC (Military Load Classification W1 - W7). Skala MLC odnosząca się do dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów różni się od stosowanej dla pojazdów cywilnych w Polsce. Te znaki są kierowane wyłącznie do kierowców pojazdów wojskowych.

Wszystkich kierowców będą natomiast dotyczy czasowe ograniczenia prędkości, które mogą być wdrażane na wybranych trasach. Pojawia się one m.in. na mobilnych ledowych tablicach zmiennej treści.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony