Partnerzy serwisu:

Uwaga na zmiany w poborze opłat w Czechach

inf. pras. 30.11.2019

Uwaga na zmiany w poborze opłat w Czechach
fot. pixabay.com/pl/Olga1205
Od 1 grudnia br. na terenie Czech zacznie obowiązywać nowy elektroniczny system poboru opłat drogowych. Jeżeli kierowcy zespołów pojazdów powyżej 3,5 t nie dopełnią formalności w terminie i nie zainstalują nowych jednostek pokładowych, istnieje ryzyko, że na drogach granicznych z Czechami na terenie RP może dojść do utrudnień w ruchu – informuje wrocławska GDDKiA.
Przewoźnicy są zobowiązani do rejestracji w nowym czeskim elektronicznym systemie opłat drogowych i wyposażenia pojazdów w nową jednostkę pokładową najpóźniej w dniu uruchomienia systemu, tj. do 1 grudnia 2019 roku.

Warunkiem wydania jednostki pokładowej jest wpłata zabezpieczenia w wysokości 2 468 koron czeskich. Za brak nowego urządzenia do naliczania opłat drogowych przewoźnikowi grozi mandat w wysokości do około 16 tys. zł – przestrzega drogowa dyrekcja.

Pojazd, także po rejestracji, musi być wyposażony w jednostkę pokładową obowiązującą dla starego systemu, a nowa jednostka może znajdować się w pojeździe. W związku z powyższym nie będzie pobierana podwójna opłata za przejazd. Dotychczas używane urządzenia pokładowe można zwrócić do jednego z 25 punktów dystrybucji po zakończeniu obowiązywania poprzedniego systemu opłat drogowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony