Partner serwisu

Uwaga, wojsko na drodze

Red/inf. pras. 27.02.2020

Uwaga, wojsko na drodze
fot. GDDKiA
Ruszają międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Defender–Europe 20. Oznacza to, że od piątku 28 lutego do Polski od strony zachodniej zaczną wjeżdżać wojska sprzymierzone. Przejadą niemal przez wszystkie województwa. Będą utrudnienia w ruchu.
Jak informuje GDDKiA, rozpoczęcie ćwiczeń może oznaczać czasowe ograniczenia prędkości na drogach. W pierwszej kolejności można się ich spodziewać na terenie województw lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Zmiany będą sygnalizowane kierowcom poprzez mobilne tablice zmiennej treści. Przejazdy, żeby nie powodować zbyt dużych utrudnień w ruchu będą się odbywały głównie nocą.

Zgodnie z komunikatem pierwsze dwie kolumny żołnierzy ze sprzętem wjadą do Polski 28 lutego autostradą A6, przekraczając granicę w Kołbaskowie około godz. 20:00 i 20:30. Następnie przejadą przez Szczecin, a po postoju na terenie 12. Brygady Zmechanizowanej ruszą dalej na poligon w Drawsku Pomorskim. W najbliższych dniach kolejne kolumny żołnierzy ze sprzętem wjeżdżać będą do Polski przez przejścia graniczne w Świecku i Kołbaskowie i korzystając m. in. z autostrady A2 i drogi krajowej nr 10 kierować się będą na poligony w głębi kraju – podaje drogowa dyrekcja.

Przejazdy nocą

Większość z przejazdów jest zaplanowana na godziny nocne, jednak niektóre będą musiały odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu.

Przemieszczanie się kolumn wojskowych będzie również kolejną możliwością sprawdzenia współpracy służb drogowych z siłami zbrojnymi. Pozwoli zweryfikować efektywność wymiany informacji między służbami nadzoru, drogowymi i wojskowymi, oraz ich współpracę.

Oznakowanie militarne

W związku z międzynarodowym ćwiczeniem wojskowym Defender-Europe 20 trwającymi na terenie Polski od końca lutego do sierpnia 2020 roku, wybrane obiekty mostowe w ciągu dróg krajowych zostaną oznakowane dodatkowymi znakami dla kierujących pojazdami wojskowymi. Będą to znaki wojskowej klasyfikacji obciążenia (klasy MLC). Są one kierowane jedynie do kierowców pojazdów wojskowych i mówią o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdów, ale w skali MLC (Military Load Classification), różniącej się od tej stosowanej dla pojazdów cywilnych w Polsce. Dla kierowców pojazdów cywilnych nie mają one znaczenia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony