Partnerzy serwisu:

Vistal Gdynia z umową na most w Kownie

Magdalena Romanowska 10.06.2020

Vistal Gdynia z umową na most w Kownie
fot. Vistal Gdynia
Gdyńska firma podpisała umowę z AB Kauno tiltai na budowę mostu w litewskim Kownie. Dla spółki z Gdyni to ważny krok, ponieważ jest to kolejne międzynarodowe zlecenie, które zyskała firma po przejściu kłopotów finansowych. Kontrakt opiewa na 850 tys. euro.
Zamawiający, AB Kauno tiltai, to jedna z największych w krajach bałtyckich spółek zajmujących się budownictwem infrastrukturalnym, w tym tunelami, liniami kolejowymi i drogami. Umowa ma wartość 850 tys. zł. Jak informuje zarząd spółki Vistal, umowa nie została zawarta z zastrzeżeniem warunku lub terminu. Kryterium uznania umowy za znaczącą stanowi wartość przedmiotu umowy.

Zagraniczne zlecenie to nie jedyny projekt mostowy, którym zajmie się w przyszłości firma. W styczniu Vistal Gdynia poinformowała o zawarciu umowy na przebudowę Mostu Stągiewnego w Gdańsku. Firma przebuduje historyczny obiekt na most zwodzony. Koszt inwestycji wyniesie ponad 6 mln zł.

Warto przypomnieć, że wcześniej podpisano kontrakty m.in. na wykonanie konstrukcji i montaż dwóch obiektów mostowych w Norwegii oraz wykonanie i dostawę konstrukcji stalowej mostu w Szwecji. To realizacja przyjętej przez Vistal strategii „Budujemy mosty” oraz planu restrukturyzacji.

Przy planowaniu strategii restrukturyzacji firma przyjęła trzy główne założenia dotyczące planów na przyszłość. Jeden dotyczy aspektów organizacyjnych – chodzi o przejęcie kontroli nad procesem produkcyjnym realizowanym przez spółki zależne, co ma się m.in. przełożyć na ograniczenie kosztów działalności i lepszy monitoring realizowanych działań.

Dwa kolejne odnoszą się do zakresu działalności. Jak wynika z zaproponowanej strategii, spółka chce się skupić na tych obszarach działalności, w których ma największe doświadczenie. Oznacza to, że Vistal chce zajmować się prefabrykowaniem oraz montażem stalowych konstrukcji mostowych.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony