Partnerzy serwisu:

Volkswagen pokazał „powerbank” dla elektrycznych aut

Leonard Dolecki 05.01.2019

Volkswagen pokazał „powerbank” dla elektrycznych aut
fot. Volkswagen
Zbyt mała ilość stacji ładowania to obecnie jedna z największych bolączek elektromobilności. Problem chce rozwiązać Volkswagen. Firma zaprezentowała mobilne stacje ładowania, które działają jak pewnego rodzaju powerbanki, które mogą zasilić elektryczne auta.
Mobilna stacja w dowolnym miejscu

„Powerbanki” to coś co kojarzy się z niewielkim urządzeniem, które możemy zabrać ze sobą. Zaprezentowane przez Volkswagena urządzenia nie mają jeszcze niestety gabarytów, które pozwoliłyby na zabranie ich do bagażnika i naładowanie elektrycznego pojazdu w dowolnym miejscu, ale i tak mogą znacznie pomóc w zwiększeniu dostępności punktów ładowania.

Ich główną zaletą jest mobilność. Nie są to ładowarki, które muszą być podłączone do sieci. Pozwalają na ustawienie ich w wybranym punkcie i naładowanie kilku aut. W takiej sytuacji np. władze miasta mogą zmieniać położenie przenośnej stacji ładowania w zależności od aktualnych potrzeb.

Możliwości urządzenia

Mobilna stacja ładowania firmy Volkswagen pozwala na szybkie ładowanie prądem stałym o mocy do 100 kW. W jednej chwili mogą korzystać z niej cztery auta (dwa ładowane prądem stały i dwa prądem zmiennym). Pojemność baterii wynosi do 360 kWh i umożliwia naładowanie do 15 „elektryków”.

Jak zapewnia producent – szybkie ładowanie ma trwać ok. 17 minut. Poza autami na prąd urządzenie może ładować również elektryczne rowery.

Plany na przyszłość

Jest to pierwsze tego typu urządzenie na świecie. Firma planuje sprawić, aby było ono jeszcze bardziej ekologiczne. Z podanych informacji wynika, że jako przenośne akumulatory mogą być stosowane baterie z aut elektrycznych, których pojemność uległa zmniejszeniu ze względu na użytkowanie, ale jest wystarczająca do tego rozwiązania.

Dodatkowo, „powerbanki” od Volkswagena mają mieć opcję zasilania z odnawialnych źródeł energii np. poprzez panele słoneczne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony