Partnerzy serwisu:

W 2021 r. ma być nowy system poboru opłat. GITD szuka doradcy

Elżbieta Pałys 27.08.2019

W 2021 r. ma być nowy system poboru opłat. GITD szuka doradcy
fot. viatoll.pl
Potrzebne doradztwo techniczne związane z budową, wdrożeniem, eksploatacją i rozwojem Krajowego Systemu Poboru Opłat. Właśnie ruszył przetarg. Ogłosił go Główny Inspektorat Transportu Drogowego.
GITD odpowiada za administrowanie systemem poboru opłat od listopada 2018 roku. Celem przejęcia systemu przez pomiot publiczny, obok wykorzystania go np. do uszczelniania systemu podatkowego, miało być opracowanie nowych rozwiązań. O tym że trwają prace nad nowym systemem informowano jeszcze przed końcem ubiegłego roku. Wiadomo było, że nowy system ma być oparty na technologii satelitarnej i ma ruszyć – według zapowiedzi z listopada 2018 r. – w roku 2021 (niedawno, podczas spotkania z dziennikarzami minister infrastruktury potwierdził, że będzie to maj 2021 r.).

Kto doradzi?

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie przetarg na świadczenie usług doradczych o charakterze technicznym, technologicznym i biznesowym na potrzeby budowy, wdrożenia, eksploatacji i rozwoju Krajowego Systemu Poboru Opłat.

W zakres zamówienia wchodzą m.in.: sporządzanie opracowań, ekspertyz, udział w negocjacjach, mediacjach i spotkaniach, przygotowywanie propozycji rozwiązań oraz przygotowywanie elementów dokumentacji przetargowych. Chodzi także o przygotowanie opracowań i opiniowanie procesów, procedur, dokumentacji projektowej oraz prace optymalizacyjne w ramach istniejących procesów.

Wybór według doświadczenia

W ogłoszonym przetargu uwagę zwracają kryteria wyboru oferty najkorzystniejszym. Aż w 65 procentach decydować ma doświadczenie personelu realizującego zamówienie, a w pozostałych 35 procentach będzie to cena.

Usługi mają być świadczone przez 24 miesiące. Oferty poznamy 1 października.

Obecnie trwa także postępowanie przetargowe, które ma wyłonić doradcę w zakresie prawnym. Oferty powinny być otwarte 28 sierpnia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony