Partner serwisu

W Częstochowie dłużej potrwają konsultacje ws. budowy stacji ładowania

Magdalena Romanowska 07.04.2020

W Częstochowie dłużej potrwają konsultacje ws. budowy stacji ładowania
fot. Greenway
Konsultacje społeczne dotyczące miejsc, w których pojawią się stacje ładowania samochodów elektrycznych w Częstochowie rozpoczęły się w marcu br. Montaż związany jest z ustawą o elektromobilności, która nakłada na samorządy m. in. obowiązek posiadania odpowiedniej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie termin konsultacji został przedłużony – do 30 kwietnia.
Ustawa o elektromobilności zakłada minimum 100 punktów ładowania w mieście powyżej 150 tys. mieszkańców, w którym zostało zarejestrowanych ponad 95 tys. samochodów i na tysiąc mieszkańców przypada ich co najmniej 400. Te wymogi spełnia Częstochowa.

Przedłużenie konsultacji ma związek ze stanem epidemii.

Miasto zamierza podzielić proces rozbudowy miejskiej infrastruktury ładowania na dwa etapy. W pierwszym etapie, z proponowanym terminem realizacji do 30 września 2020 r., planowana jest instalacja 30 ogólnodostępnych stacji z 62 punktami ładowania.

Proponowany termin realizacji drugiego etapu to 31 grudnia 2020 r. Według założeń, do tego czasu powstanie kolejnych 21 ogólnodostępnych stacji z 44 punktami ładowania. 2 z planowanych stacji będą stanowiły urządzenia DC (50 kW), pozostałą część ładowarki AC (22 kW).
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony