Partnerzy serwisu:

W Domaradzu ruch odbywa się po nowym moście

inf. pras 16.07.2020

W Domaradzu ruch odbywa się po nowym moście
fot. GDDKiA
W Domaradzu (DK-19) ruch pojazdów odbywa się już po nowo wybudowanym moście stałym przez potok Kobyle. Teraz wykonawca przystąpi do rozebrania objazdu tymczasowego oraz wykonania prac wykończeniowych. Zakończenie wszystkich robót w sierpniu br.
Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie dla mostu stałego przez potok Kobyle w miejscowości Domaradz, nastąpiło przełożenie ruchu z mostu objazdowego na nowo wybudowany most stały. Ruch pojazdów odbywa się w obu kierunkach po nowym obiekcie, natomiast ruch pieszych chodnikiem po lewej stronie drogi. Wykonawca przystąpi teraz do rozebrania objazdu tymczasowego oraz wykonania prac wykończeniowych.

Budowa nowego mostu była konieczna ze względu na zły stan techniczny starego obiektu, który został całkowicie rozebrany a w jego miejsce wybudowano nowy obiekt o ramowej konstrukcji (belki typu Kujan zespolone z żelbetową płytą pomostu), zaprojektowany na klasę nośności A o długości całkowitej 20 m i szerokości 13,5 m. Dodatkowo zakres prac obejmuje przebudowę dojazdów do mostu na łącznym odcinku 163 m (wraz z mostem) z dostosowaniem do obciążenia na oś 11,5 T. Z uwagi na konieczność zachowania ciągłości ruchu i zniwelowanie utrudnień, przed przystąpieniem do budowy nowego mostu wykonawca wykonał objazd tymczasowy

Wykonawcą prac jest Strabag. Wartość zadania to 3,7 mln zł brutto. Zakończenie całej inwestycji wraz z rozbudową drogi krajowej i rozbiórką objazdu tymczasowego przewidziane jest na sierpień 2020 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony