Partnerzy serwisu:

W Dubaju nawet stacje paliw zasila energia słoneczna

Leonard Dolecki 01.06.2017

W Dubaju nawet stacje paliw zasila energia słoneczna
fot. WAM
W Dubaju stawiają na energię słoneczną. Panele pojawiają się często na dachach budynków lub na polach poza miastem. W ostatnim czasie otwarta została nawet stacja paliw, której dach pokryły panele słoneczne.
Stacja benzynowa, która korzysta z paneli solarnych, znajduje się przy Sheikh Zayed Road, która jest główną arterią miasta. Inwestycję przeprowadziła spółka Emirates National Oil Company.

System jest w stanie generować do 120 kWH. Co przekracza zapotrzebowanie energetyczne stacji o 30%. Nadwyżka jest przesyłana do sieci energetycznej miasta. Dodatkowo, według przewidywań stacja ma ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 195 mln ton rocznie.

Inicjatywa jest ciekawa przede wszystkim z uwagi na to, że Dubaj jest obecnie jednym z największych producentów ropy na świcie, a jednocześnie podejmuje projekty promujące odnawialne źródła energii.

Stacje paliw zasilane energią słoneczną można spotkać już w Kalifornii oraz w Londynie. Instalacje na nich zamontowane nie są jednak tak wydajne jak te, które znajdują się w Emiratach Arabskich. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony