Partnerzy serwisu:

W Holandii powstał wydrukowany most

Leonard Dolecki 04.11.2017

W Holandii powstał wydrukowany most
fot. BAM Infra
Postęp technologii idzie w kierunku zwiększenia efektywności produkcji masowej. Obecnie może wydawać się, że finalnym etapem jest powszechne użycie drukarek 3D, które będą w stanie wydrukować wszystko z każdego materiału niezależnie od gabarytów tego przedmiotu. Tu powstaje pytanie czy wyobrażacie sobie most albo budynek, który został wydrukowany?
Jak się okazuje takie sytuacje nie są wcale przyszłością. Domy prosto z drukarki 3D znajdują się już w kilku miejscach na świecie, a w ostatnim czasie w Holandii oddany do użytku został most, który powstał w takiej technologii.

Holendrzy mogą już korzystać z przeprawy. Jest to most rowerowy i leży w ciągu trasy wokół Germet w prowincji Brabant. Liczy on ok. 8 metrów.

Most powstał we współpracy Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven i BAM Infra. Materiał, który został użyty to beton. Firma BAM, która odpowiedzialna była za jego budowę, twierdzi, że konstrukcja może wytrzymać nacisk 40 ciężarówek.

Zdaniem twórców – jest to pierwsza przeprawa na świecie ze sprężonego betonu wydrukowana w technologii 3D. Elementy konstrukcji powstawały przez 3 miesiące. Przez ten czas drukarka ułożyła łącznie 800 warstw sprężonego betonu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony