Partnerzy serwisu:

W I kwartale Trakcja PRKiI zdobyła zlecenia za 249 mln zł

inf. pras. 18.05.2017

W I kwartale Trakcja PRKiI zdobyła zlecenia za 249 mln zł
fot. Trakcja PRKiI
W okresie I kwartału 2017 r. Trakcja PRKiI uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 91,7 mln zł, co stanowi wzrost o 0,8% w stosunku do analogicznego okresu minionego roku. Odnotowano też dalszy - ponad 8% spadek kosztów ogólnych. Spółka w tym okresie osiągnęła zysk netto o wartości 3,9 mln zł.
– Konsekwentnie poprawiamy wyniki Trakcji PRKiI. Zmiany organizacyjne w spółce i racjonalna polityka ofertowa przyniosły widoczną poprawę marży. Systematycznie odbudowujemy nasz portfel zamówień
na wszystkich obsługiwanych przez spółkę rynkach – mówi Jarosław Tomaszewski prezes Trakcji PRKiI.

Jak tłumaczy, struktura sprzedaży i czynnik sezonowości miały w tym roku większy wpływ na przychody spółek litewskich, które dopiero w marcu przystąpiły do pracy. Natomiast wzrost konkurencyjności znalazł swoje odzwierciedlenie w poziomie marż pozostałych spółek zależnych. – Spowodowało to lekkie spadki wyników osiąganych przez Grupę. Ponadto działania mające na celu dywersyfikację działalności Grupy na nowe rynki, charakteryzują się niższym poziomem marż osiąganych w pierwszych fazach ekspansji – dodaje Tomaszewski.

W okresie I kwartału 2017 roku Grupa Trakcja uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 136,6 mln zł, które zmniejszyły się o ok 2,5% w stosunku do analogicznego okresu ub. roku. Wynik netto Grupy za okres
I kwartału 2017 roku był ujemny i osiągnął wartość 6,2 mln zł, wobec dodatniego na poziomie 0,5 mln zł w tym samym okresie 2016 r.

Portfel zamówień budowlanych Grupy Trakcja na dzień 31 marca 2017 roku wyniósł 1 347 mln zł (bez konsorcjantów). W okresie pierwszego kwartału 2017 roku spółki z Grupy Trakcja podpisały kontrakty budowlane o łącznej wartości 249 mln zł (bez na konsorcjantów), zaś od 1 kwietnia wartość kolejnych podpisanych umów wyniosła prawie 600 mln zł. Łączna wartość ofert Trakcji PRKiI, będących na pierwszych miejscach w otwartych przetargach kolejowych i drogowych wynosi blisko 1 mld zł. Udział w nowych przetargach pozwoli Grupie w jeszcze większym stopniu zabezpieczyć swój portfel kontraktów na kolejne okresy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony