Partnerzy serwisu:

W Łodzi powstało laboratorium na rzecz rozwoju elektromobilności

Magdalena Romanowska 14.09.2020

W Łodzi powstało laboratorium na rzecz rozwoju elektromobilności
Fot. PSPA
Łódź podejmuje kroki w kierunku pogłębienia pracy nad rozwijaniem elektromobilności i związanej z nią infrastruktury. W związku z tym miasto oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych podpisało podpisało list intencyjny zakładający pogłębienie wspólnych działań na rzecz rozwijania elektromobilności transportu autonomicznego i współdzielonego oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie.
Współpraca nawiązana przez miasto Łódź i PSPA będzie realizowana w formule „Laboratorium Nowej Mobilności”. Jest to projekt, w ramach którego inicjowane będą projekty pilotażowe i badawcze z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Łódź deklaruje chęć wyjścia naprzeciw pojazdom autonomicznym, prezentując gotowość do testowania w praktyce tej formy transportu przyszłości.

PSPA i Miasto Łódź nie od dziś łączą siły w działaniach podejmowanych na rzecz rozwoju nisko-i zeroemisyjnego transportu. Bogata historia współpracy obejmuje organizację Kongresu Nowej Mobilności w 2019 r., szkolenie „Elektromobilność w praktyce” dla miejskich urzędników, współdziałanie przy wyznaczaniu lokalizacji ogólnodostępnych stacji ładowania planowanych do realizacji oraz – co Łódź uczyniła jako pierwsze i dotychczas jedyne miasto w Polsce – oznakowanie dostępności miejskich buspasów dla pojazdów elektrycznych.

– Podpisane dzisiaj porozumienie wyznacza strategiczne cele i kierunki działania na najbliższą przyszłość. To kolejny krok w historii bardzo dobrej współpracy Miasta Łódź i PSPA na rzecz rozwijania i popularyzowania trendów nowej mobilności, ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności. Na tej drodze zrobiliśmy dotychczas bardzo wiele. Skala działań podejmowanych przez Łódź, mających na celu redukcję smogu komunikacyjnego i transformację ku czystym formom transportu, plasuje to miasto w awangardzie polskich samorządów, co bardzo nas cieszy – mówi, cytowany w komunikacie PSPA, Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony