Partner serwisu

W Luksemburgu otwarto najnowsze centrum logistyczne Kuehne+Nagel

DK 06.11.2021

W Luksemburgu otwarto najnowsze centrum logistyczne Kuehne+Nagel
fot. mat. pras.
Kuehne+Nagel rozwija logistykę kontraktową, otwierając najnowsze centrum logistyczne w Contern w Luksemburgu o powierzchni magazynowej wynoszącej 34 000 mkw.
Firma wykorzystała centralne położenie tego kraju, aby mieć dostęp do najważniejszych rynków konsumenckich. Z Wielkiego Księstwa Kuehne+Nagel ma za zadanie realizację potrzeb swoich klientów w zakresie łańcucha dostaw poprzez zintegrowane rozwiązania o wartości dodanej – zwłaszcza w obszarze realizacji e-commerce. Obejmuje to zarządzanie zapasami, kompletację, pakowanie i wysyłkę zamówień, zarządzanie zwrotami, a także usługi o wartości dodanej.

– Po obiecującym początku 51 lat temu, Kuehne+Nagel stale rozwija swoje multimodalne rozwiązania logistyczne w Luksemburgu, a teraz jeszcze bardziej wzmacnia funkcję strategicznego węzła logistyki kontraktowej w Europie. Podkreśla to również nasze zaufanie do tej lokalizacji biznesowej oraz owocną współpracę z rządem Luksemburga i władzami lokalnymi Contern – mówi Klaus-Michael Kühne.

– Nowe centrum logistyczne doskonale uzupełnia nasze istniejące centrum e-commerce w Belgii, zapewniając krótkie terminy realizacji. Jednocześnie zadaszenia magazynów doskonale nadają się do największej jak dotąd instalacji fotowoltaicznej firmy Enovos – głównego dostawcy energii w Luksemburgu. Wspieranie przejścia na zieloną energię w tym kraju podkreśla silne zaangażowanie Kuehne+Nagel w zrównoważony rozwój w ramach ambitnych celów zerowej emisji dwutlenku węgla – dodaje Tobias Jerschke, dyrektor zarządzający Kuehne+Nagel BeLux.

Kuehne+Nagel Luksemburg zatrudnia dziś ponad 700 osób i posiada 100 000 m kw. powierzchni magazynowej. Ponadto firma ma historycznie silną pozycję w logistyce drogowej, morskiej i lotniczej (z biurem na lotnisku Findel), a także w logistyce zintegrowanej, której zespoły zarządzają kontraktami regionalnymi i globalnymi dla klientów 4PL ze szczególnym uwzględnieniem sektorów przemysłowych, farmaceutycznych i elektroniki użytkowej.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony