Partnerzy serwisu:

W Olsztynie powstał nowy terminal Pekaes

inf. pras. 24.08.2020

W Olsztynie powstał nowy terminal Pekaes
fot. mat. pras.
Pekaes uruchomił nowoczesny terminal dystrybucyjny w Olsztynie. Dzięki nowej inwestycji, Pekaes może zapewnić szybszy transfer ładunków lokalnie, jak i do wielu punktów w kraju i Europie.
24 sierpnia br. pierwsze transporty towarów wyjechały z nowego terminalu Pekaes w Olsztynie w kierunku oddziałów w całej sieci dystrybucyjnej w Polsce. Obiekt posiada 10 doków wewnętrznych i 20 miejsc do jednoczesnego załadunku samochodów dystrybucyjnych. Do obiektu przynależy także zaplecze socjalno-biurowe.

Pekaes od kilku lat intensywnie inwestuje w rozbudowę sieci terminali drobnicowych. Tylko w tym roku Grupa uruchomiła nowy, dwudziesty Oddział w Mińsku Mazowieckim, nowy terminal w Lublinie oraz powiększyła powierzchnię magazynową na Mazowszu, jak również w Kielcach i Krakowie.

– Konsekwentnie realizujemy plan rozwijania biznesu w obszarze dystrybucji drobnicowej krajowej i międzynarodowej. W efekcie sieć drobnicowa Pekaes liczy już 20 Oddziałów w Polsce i obejmuje ponad 40 krajów w Europie. Teraz przyszedł czas na powiększenie powierzchni terminalowej i zmianę lokalizacji Oddziału Pekaes Olsztyn. Duża przepustowość nowego magazynu umożliwi nam jeszcze szybszą realizację dostaw do wielu odbiorców w tym rejonie. Niewątpliwie ogromnym atutem nowej lokalizacji jest dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa. – mówi Maciej Bachman, prezes Zarządu Grupy Pekaes.

Terminal dystrybucyjny PEKAES w województwie warmińsko-mazurskim znajduje się na terenie parku logistycznego Panattoni Park Olsztyn (Tomaszkowo 52A). Bezpośredni zjazd z drogi ekspresowej S51 umożliwia dogodny transfer ładunków w sieci dystrybucyjnej Pekaes.

– Olsztyn to ważny ośrodek ekonomiczny północno-wschodniej Polski. Eksportuje się stąd towary głównie do krajów nadbałtyckich, Holandii, Belgii, Niemiec, a także Czech. W terminalu PEKAES w Olsztynie obsługujemy m.in. towary branży meblarskiej, a także producentów stolarki budowlanej oraz ekogroszku. – mówi Sławomir Szema, dyrektor Sieci Krajowej Pekaes.

W ramach współpracy Pekaes zapewnia swoim Klientom kompleksową usługę transportu drogowego, która obejmuje kompleksowe usługi dowóz/odwóz z terminalu oraz usługi spedycyjne w zakresie transportów na terenie całej Unii Europejskiej, a także do krajów europejskich niebędących członkami UE.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony