Partner serwisu

W połowie listopada pojedziemy S3 Polkowice – Lubin – GDDKiA podtrzymuje deklarację

Elżbieta Pałys 06.10.2021

W połowie listopada pojedziemy S3 Polkowice – Lubin – GDDKiA podtrzymuje deklarację
fot. GDDKiA
Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, w połowie listopada kierowcy wjadą na drogę ekspresową S3 między Polkowicami i Lubinem. Ta wyjątkowo długo trwająca inwestycja jest zaawansowana w ponad 90 proc.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje zapowiadany wcześniej listopadowy termin oddana do ruchu drogi ekspresowej S3 między Lubinem i Polkowicami.

Kierowcy czekają na nią wyjątkowo długo. Po raz pierwszy prace zlecono pod koniec 2014 roku. Kontrakt został zawarty z konsorcjum Salini, Todini i Pribex. Wykonawca przez 4 lata nie zdołał jednak wybudować drogi. W kwietniu 2019 r. inwestor zerwał kontrakt, a w listopadzie tego samego roku zawarł nową umowę – tym razem z konsorcjum Mota Engil, Masfalt i Drgomex.

Nowy wykonawca także musiał wnieść o przedłużenie terminu (pierwotnie prace miały się zakończyć w II kwartale). Okazało się bowiem, że trzeba nie tylko dokończyć budowę, ale wykonać poprawki po pierwszym wykonawcy. Wadliwie wykonane były m.in. roboty na obiektach mostowych, w tym dylatacje (nowy wykonawca kończy już związane z tym prace naprawcze).

Obecnie kontrakt jest zaawansowany w ponad 90 proc. – poinformowała GDDKiA. Listopadowy termin oddania drogi do ruchu, zdaniem inwestora pozostaje aktualny.

Wykonawca prowadzi prace wykończeniowe i bitumiczne. Kontynuowane są także, oprócz trasy głównej, roboty bitumiczne na drogach dojazdowych i serwisowych.

– Trwa układanie nawierzchni na jezdni prawej od węzła Polkowice Północ do Lubin Północ, natomiast na jezdni lewej wykonywane będzie oznakowanie poziome – informowała kilka dni temu GDDKiA.

Montowane są także bariery energochłonne oraz ogrodzenie drogi ekspresowej. Wkrótce zamontowane będą bariery linowe na przejazdach awaryjnych.

Z nieprzyjemnych incydentów, inwestor poinformował o kradzieżach jakie zdarzyły się na miejscu inwestycji. Łupem złodziei padło kilkadziesiąt sztuk elementów infrastruktury drogowej, m.in. żeliwne kratki z drogowych studzienek czy włazy studni, a także skrzynka rozdzielcza stacji transformatorowej na węźle Polkowice Północ. Zginęło także kilkadziesiąt słupków ogrodzeniowych, a siatka ogrodzeniowa została uszkodzona na odcinku ok. 450 m.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony