Partnerzy serwisu:

W poniedziałek pojedziemy Berlinką

inf. pras. 08.07.2018

W poniedziałek pojedziemy Berlinką
fot. ZZDW
Już w poniedziałek, 9 lipca, pojedziemy „Berlinką”, czyli drogą wojewódzką nr 142. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego – z trasy zniknęły „słynne” płyty, a w ich miejsce pojawiła się nowa, komfortowa nawierzchnia.
Oficjalne otwarcie zaplanowano na 9 lipca br. o godzinie 13:00. Udział w uroczystości weźmie marszałek Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Jarosław Rzepa, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Michał Żuber oraz przedstawiciel wykonawcy, firmy Budimex.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 142, tzw. „Berlinki” lub „Chociwelki” to najdroższe z tegorocznych zadań na drogach wojewódzkich realizowanych przez samorząd województwa. Szacowana na 51 mln zł inwestycja wymagała rozkruszenia betonowych płyt, z jakich wykonana była „berlinka”.

Kruszywo powstałe z „rubblizingu” wykorzystano jako podbudowę nowej drogi. Na tak przygotowanym podłożu położono nową nawierzchnię bitumiczną. Inwestycja sfinansowana została ze wsparciem środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

Kończąca się inwestycja jest drugim etapem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 142. W pierwszym etapie realizowanym w ramach RPO WZ na lata 2007-13 przebudowano 13-kilometrowy odcinek Krzywnica – Lisowo.

Droga wojewódzka nr 142 łączy drogę ekspresową S3 z drogą krajową nr 20. Jest najbardziej wysuniętym na wschód zachodnim fragmentem tzw. "Berlinki" czyli autostrady, która przed II wojną światową miała połączyć Berlin ze znajdującym się na wschodnich rubieżach Rzeszy Królewcem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony