Partnerzy serwisu:

W poniedziałek zamkną wiadukt na DK-44 w Oświęcimiu

inf. pras. 02.06.2019

W poniedziałek zamkną wiadukt na DK-44 w Oświęcimiu
Fot. Google Maps
W związku z remontem wiaduktu nad linią PKP w Oświęcimiu (Babice) od 3 czerwca 2019 r. przejazd DK-44 przez ten obiekt nie będzie możliwy – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zamknięcie nastąpi w poniedziałkowe południe i potrwa do 1 sierpnia.
Kierowcy muszą się przygotować na objazd. Zaplanowano go drogami wojewódzkimi nr 934, 780 i 933 przez miejscowości: Kopciowice, Chełmek i Bobrek.

Jak podaje inwestor, po zamknięciu wiaduktu dla ruchu wykonawca robót rozpocznie frezowanie nawierzchni na wiadukcie oraz na dojazdach do niego. Następnie rozkopany zostanie dojazd od strony Oświęcimia, wykonane mikropale i żelbetowy blok kotwiący w celu stabilizacji przyczółku wiaduktu.

– Ekspertyza wykonana dla 21-metrowego wiaduktu nad linią kolejową w Oświęcimiu, na DK-44 wykazała jego zły stan techniczny. Przyczółek pochylił się zaciskając urządzenie dylatacyjne – tłumaczy Iwona Mikrut, rzeczniczka krakowskiej GDDKiA.

Po wykonaniu napraw odtworzona zostanie konstrukcja jezdni na dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia jezdni na całej długości obiektu oraz dojeździe od strony Oświęcimia, nawierzchnia chodników i bariery energochłonne.

Docelowa organizacja ruchu ma być przywrócona 1 sierpnia 2019 r.

Koszt remontu to ok. 1 mln 138 tys. zł.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony