Partner serwisu

W Poznaniu będą produkować części do elektryków

ep. 28.04.2021

W Poznaniu będą produkować części do elektryków
fot. pixabay.com/pl/kaboompics
Firma Tuopu zainwestuje 30 mln euro w Poznaniu. Będzie tam wytwarzać podzespoły do samochodów elektrycznych. Pracę zyska 450 osób.
Będzie to pierwszy zakład produkcyjny chińskiej firmy w Europie.

Notowana na giełdzie w Szanghaju Ningbo Tuopu Group jest liderem technologii w zakresie produkcji komponentów do samochodów. Współpracuje z liderami w branży motoryzacyjnej, takimi jak m.in. Audi, BMW, Fiat-Chrysler, GM, Geely, Ford, Mercedes-Benz, Porsche czy Volkswagen. W Poznaniu uruchomi produkcję ram pomocniczych dla samochodów elektrycznych.

– O ulokowaniu nowej inwestycji Tuopu w Poznaniu w dużej mierze zdecydowało strategiczne położenie Polski na mapie Europy. Na decyzję przełożyła się też świetnie rozwinięta baza poddostawców i tamtejsza infrastruktura oraz bardzo dobre zaplecze i otoczenie przemysłowe – mówi cytowany w komunikacie Bob Zheng, dyrektor generalny Tuopu Poland.

– Doceniamy wsparcie władz samorządowych i publicznych w całym procesie, zwłaszcza ze strony Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Wsparcie PAIH i Miasta Poznania bardzo nam pomogło, m.in. jeśli chodzi o budowanie bazy lokalnych poddostawców, ale też oferowane warunki związane z lokowaniem inwestycji w tym właśnie regionie – dodaje inwestor.

Fabryka powstanie na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i ma mieć powierzchnię ponad 30 tys. m2. Budowę powierzono firmie 7R.

– Bardzo cieszymy się, że firma Tuopu zdecydowała się zlokalizować swoja pierwszą fabrykę w Europie właśnie w Poznaniu. Podzespoły dostarczane przez zakład, wykorzystywane będą do budowy samochodów elektrycznych, które zyskują na popularności – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Nowa inwestycja oznacza utworzenie 450 miejsc pracy, w tym wielu wyspecjalizowanych. Cieszy też chęć współpracy firmy Tuopu z regionalnymi poddostawcami.

– Staramy się stwarzać w mieście proinwestycyjny klimat, wspierając przedsiębiorców prowadzących tutaj biznes. Wybór stolicy Wielkopolski potwierdza, że nasz region jest atrakcyjny dla branży motoryzacyjnej. Położenie Poznania, pomiędzy Warszawą a Berlinem oraz dostęp do poddostawców w bliskim sąsiedztwie, tworzy dobry klimat do rozwoju tej branży. Od lat Poznań jest postrzegany jako tzw. brama do Europy m.in. przez firmy azjatyckie – dodaje Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Poznań jest już siedzibą takich firm jak Volkswagen, Solaris, Bridgestone, a także wielu poddostawców z branży motoryzacyjnej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony