Partnerzy serwisu:

W projektowaniu ponad 3,5 tys. km dróg. Transprojekt Gdański liderem

inf. pras 07.04.2021

W projektowaniu ponad 3,5 tys. km dróg. Transprojekt Gdański liderem
Zamówienie podmiotów projektujących > 20 km fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ma w opracowaniu dokumentację projektową dotyczącą ponad 3,5 tys. km dróg. Liderem wśród firm projektowych realizujących zlecenia na rzecz publicznego inwestora jest Transprojekt Gdański.
Obecnie kierowcy w Polsce mają do dyspozycji 4269 km dróg szybkiego ruchu, w tym 1712 km autostrad i 2557 km dróg ekspresowych. W realizacji są 102 zadania z Programu budowy dróg krajowych (1313 km) oraz 3 obwodnice realizowane w ramach Programu budowy 100 obwodnic (ok. 20 km).

Oprócz zadań w realizacji największy publiczny inwestor w Polsce ma 3564 km dróg, dla których obecnie jest przygotowywana dokumentacja projektowa. Mowa o różnych etapach zaawansowania prac (STEŚ, STEŚ-R, KP, PB, PW).

Transprojekt liderem

Spośród biur projektowych jest Transprojekt Gdański, który odpowiada za przygotowanie dokumentacji projektowych dla ok. 480 km dróg. Firma opracowuje koncepcje programowe dla 163 km. Na etapie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego ma 154 km dróg a na etapie studium o wyższym stopniu szczegółowości (z elementami koncepcji programowej, czyli STEŚ-R), 47 km.

Transprojekt Gdański opracowuje także dokumentacje projektowe na etapie realizacji dla 116 km dróg.
Co dalej

Inwestycje, dla których obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa, sukcesywnie będą przechodziły w kolejne etapy. W 2021 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje złożyć 42 wnioski o decyzję na realizację inwestycji drogowych dla odcinków o łącznej długości niemal 470 km, z czego blisko połowa wniosków zaplanowana jest do złożenia w pierwszym półroczu.

W ciągu bieżącego roku GDDKiA spodziewa się wydania 27 decyzji zezwalających na realizację inwestycji. Obejmą one 305 km.

Plany inwestora na kolejny rok są jeszcze bardziej ambitne – zgodnie z harmonogramem ma być złożonych 57 wniosków o wydanie ZRID na 730 km dróg. Uzyskanych ma być natomiast 48 zezwoleń na ponad 598 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony