Partnerzy serwisu:

W sobotę oficjalne otwarcie dworca w Bydgoszczy

Edyta Wsół 09.10.2015

W sobotę oficjalne otwarcie dworca w Bydgoszczy
fot. UM Bydgoszcz
W najbliższą sobotę (10 października) budynek dworca w Bydgoszczy zostanie oficjalnie oddany pasażerom do użytku. Łączna wartość zrealizowanej inwestycji to ok. 197 mln zł.
Nowy bydgoski dworzec będzie jednym najnowocześniejszych w Polsce. Budynek główny zyskał więcej kondygnacji, wprowadzone zostaną nowe funkcje. Poza przestrzenią przeznaczoną na obsługę podróżnych, wewnątrz pojawi się także powierzchnia komercyjna z ofertą handlową i gastronomiczną, a także lokale biurowe. Dworzec zostanie wyposażony w monitoring i system przeciwpożarowy.

Odrestaurowany została też gmach dworca wyspowego. Jego elewacja wyróżnia się on licznymi zdobieniami, odtworzonym dwuspadowym dachem oraz wieżami. Od połowy września pasażerowie korzystają z kas zlokalizowanych na najniższym poziomie nowego budynku głównego.

Inwestorem jest PKP SA. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych. Bydgoski dworzec to prawie 3,5 tys. m2 charakterystycznej szklanej fasady, 6,4 tys. m3 betonu i 800 ton stali. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Cały dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych.

Zapraszamy na V Kongres Kolejowy, który odbędzie się 28 października 2015 roku w Katowicach. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi analiza polskiego rynku kolejowego oraz kwestia przygotowania inwestycji w infrastrukturze kolejowej.Więcej informacji o Kongresie znajdziesz TUTAJ
 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony